YUNUS EMRE İSTİŞARELERİNE DEVAM EDİLDİ!

07 Nisan 2013 Pazar günü sabah 08.00 - 10.00 Saatleri arasında Sarıgazi Yunus Emre Camii Konferans Salonu'nda kahvaltı ile başlayan Nisan ayı istişare toplantısında aşağıdaki gündem maddeleri ele alındı:  

1. Din Eğitimcilerimiz tarafından Mart ayında yapılan çalışmaların dile getirilmesi: Mart ayında çeşitli programların düzenlendiği dile getirildi. Konferansların, tiyatro gösterilerinin, çeşitli kutlama programlarının, gezi vb. yapıldığı programlarla Çanakkale Şehitlerinin anıldığı ve Çanakkale Ruhunun aşılanmaya çalışıldığı ifade edildi. Birlik ve beraberliğin en zorunlu ihtiyaç olduğu dile getirilen istişare toplantısında, Çanakkale Şehitlerini anma ve Çanakkale ruhunu aşılama konusunda geleceğe dönük daha etkin ve daha katılımı bol çalışmaların yapılmasının gerekli olduğu ifade edildi.

Yunus Emre Camii'nde düzenlenmiş olan Şüheda Yurdu Çanakkale" adlı konferansın etkili olduğu ve amaca hizmet etme noktasında başarı elde edildiği dile getirildi. 

 

2. Kutlu Doğum Haftası Programları Yapılması: Her yıl nisan ayında Hz. Muhammed (sav) Efendimiz'in dünyayı şereflendirmesinin miladi yıldönümü olması hasebiyle çeşitli programların yapıldığı ifade eidlerek bu yıl yapılması planlanmış olan çalışmalar üzerinde duruldu. Yapılan programları etkinliğinin arttırılması için alınması gerekli önlemler üzerinde duruldu. Örneğin programların kaliteli ve ehil kişiler tarafından organize edilmesinin gerekliliği üzerinde duruldu. Programlarda verilen hediyelerin de dikkat çekici ve sevdirici olmasının önemi ifade edildi. Yunus Emre Camii'nde her yıl olduğu gibi bu yıl da kutlama programının yapılacağı bildirildi. Özellikle gençlerin ve dışarıdan davet edilmesi planlanan bir konferansçının programda yer almasının planlandığı ifade edildi. 

 

3. Camilerde yapılan yapısal çalışmaların daha bilinçli ve daha sistemli olarak yapılması: Bu konuda cami görevlilerimizi bilinçli ve istişareye dayalı olarak sistemli bir biçimde hareket etmelerinin gerekliliği üzerinde duruldu. Alanla ilgili dergilerin de mevcut olduğu dile getirilen konu hakkında "Cami Yapı Ekipmanları Dergisi'nin örnek olarak verilebileceği dile getirildi.

 

4. IV. Ulusal Din Görevlileri Sempozyumu: 27 Nisan 2013 Cumartesi günü YECDER tarafından düzenlenecek olan ve "Yeniden yapılanmanın Eşiğinde Kur'an kursları" konulu Ulusal Din Görevlileri Sempozyumu'na katılımın arttırılması konusunda yapılması gerelken çalışmalar ele alındı ve özellikle basın yayın yoluyla duyuruların yapılmaaının önemi üzerinde duruldu.

 

5. Toplantı gündem maddelerinin görüşülmesinin aredından sona erdi.

BİLGİ VE İLETİŞİM

Meclis Mah. Cemal Gürsel Cad. yunus Sok. No:2 Sancaktepe / İstanbul

dinegitimcileriplatformu@gmail.com

0 216 621 17 57 - 0505 370 86 44 - Şadettin GÖKSU